SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Niepodległa. Kolejne spotkanie młodzieży ze świadkiem historii
Odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Niepodległa", w którym opolska młodzież spotyka się ze świadkami historii.

Czwarte spotkanie międzypokoleniowe miało miejsce w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach. Uczniowie klas 3. tej szkoły rozmawiali z panem Grzegorzem Tomaszewskim, byłym więźniem KL Auschwitz, który jako chłopiec stracił najbliższych i doświadczył eksperymentów pseudomedycznych prowadzonych przez oświęcimskiego "Anioła Śmierci" - dr. Josefa Mengelego. Pan Tomaszewski jest żywym przykładem przerażających konsekwencji, jakie ponad 70 lat temu niosła za sobą utrata naszej niepodległości.

Spotkanie odbyło się w ramach przygotowywania specjalnego cyklu historycznych audycji radiowych będących projektem Wojewody Opolskiego, w ramach wieloletniego programu rządowego "Niepodległa".

Program pt. "Tak było naprawdę" jest emitowany na antenie Radia Opole w każdy czwartek o godz. 22.05. Relacji ze spotkania z panem Tomaszewskim będzie można wysłuchać w przyszłym tygodniu, 7 grudnia br.

Data dodania artykułu: 2017-12-04
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u