SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Noble studenckie rozdane po raz ósmy!
Konkurs Studencki Nobel organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów od 2009 roku. W tej edycji po raz pierwszy nagrodzono siedmioro studentów

146 osób walczyło w tym roku o wyróżnienie w siedmiu kategoriach. Dotychczas kapituła wybierała jednego najlepszego studenta, jednak formuła konkursu została zmieniona. – Teraz jednak, ze względu na realia rynku pracy, musieliśmy dostosować nasz konkurs do tego, z czym młodzież spotyka się, kiedy kończy studia i idzie do pracy. W związku z tym zdecydowaliśmy, że podzielimy konkurs na siedem branż, zgodnych z różnego typu kierunkami studiów i w każdej branży wybierzemy osobnego laureata – powiedziała w rozmowie z PAP koordynatorka konkursu Marta Sokołowska z NZS.

W 2017 roku nagrodzeni zostali:

Karolina Wojtas – Działacz (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) Mikołaj Mizera – Medycyna i Farmacja (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) Bartłomiej Chojnacki – IT oraz Fizyka i Astronomia (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) Anna Lipiak – Sztuka (Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy) Michał Brzozowski – Energetyka (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) Mateusz Danielewski – Nauki Społeczno-Ekonomiczne (Uniwersytet Warszawski) Jakub Wiech – Dziennikarstwo (Uniwersytet Warszawski)

Studencki Nobel jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez studentów dla studentów, nastawionym na wyróżnienie najlepszych spośród aktywnie działających. Misją Studenckiego Nobla jest umożliwienie najzdolniejszym młodym ludziom wykorzystania ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

Data dodania artykułu: 2017-06-07
Autor artykułu: mat. prasowe MNiSW
stat4u