SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowa inwestycja w Częstochowie
W Częstochowie oficjalnie zapowiedziano dziś otwarcie nowego zakładu produkcji szkła. Informacje o przedsięwzięciu przekazał uroczyście Grzegorz Kuźnik, szef częstochowskiego zakładu Guardian Glass. W uroczystości uczestniczył wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, a także wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, który podkreślił, że kolejna taka inwestycja właśnie w Polsce to dla kraju duże wyróżnienie.

Nowy zakład znajdować się będzie obok już istniejącej huty szkła należącej do Guardian Glass i zajmować się będzie produkcją szkła powlekanego i płaskiego typu float. Teren, na którym będzie znajdować się zakład należy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a cała inwestycja poskutkuje nie tylko zwiększeniem zdolności produkcyjnych, ale także nowymi miejscami pracy.

Powstanie nowej huty szła w Polsce zapowiedział w połowie października wicepremier i minister rozwoju Matusz Morawiecki. „To już trzecie przedsięwzięcie Guardian Glass w Polsce i tym samym potwierdzenie, jak dobrą opinię ma Polska i jej pracownicy wśród zagranicznych inwestorów” – mówił Wicepremier. Pierwszą inwestycją tego przedsiębiorstwa w Polsce był bowiem zakład produkcji szkła, który działa już w Częstochowie od kilkunastu lat i jest oceniany jako jedna z najnowocześniejszych hut na świecie, a w maju 2017 r. firma otworzyła w Katowicach Centrum Usług Wspólnych, zajmujące się obsługą finansową i księgową placówek Guardiana w Europie. Najnowsza inwestycja ma skupiać się na produkcji szkła wykorzystywanego w kraju głównie przy produkcji okien, fasad, mebli i w branży motoryzacyjnej. Uruchomienie zakładu zaplanowano na trzeci kwartał 2019 r. Istniejąca od 1932 r. firma Guardian działa obecnie w 25 krajach i zatrudnia w sumie ok. 17 tys. osób.

Data dodania artykułu: 2017-10-25
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u