SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowe auto dla OSP Gościszewo
Ochotnicza Straż Pożarna w Gościszewie dysponuje już tzw. średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym. Jego koszt to prawie osiemset tysięcy złotych. Uroczystość przekazania kluczyków odbyła się dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Uczestniczył w niej Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Dziękuję samorządom, które wspierają strażaków ochotników. Polski rząd nadal będzie przeznaczał pieniądze dla OSP bo to inwestycja w bezpieczeństwo, które jest i będzie priorytetem. Cieszę się także ze znakomitej współpracy miedzy OSP i PSP – podkreślał wojewoda.

Pieniądze na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Gościszewo pochodziły z budżetu państwa (350 tys. zł) i Urzędu Miasta i Gminy Sztum (429 943 zł).

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy przeznaczony jest do zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Przypomnijmy, że nowe wozy ratowniczo - gaśnicze otrzymali także ochotnicy z Władysławowa, Brodnicy Górnej, Pomieczyna, Mojusza, Leźna, Starogardu Gdańskiego, w grudniu ub. r. ochotnicy z OSP w Jantarze, Nowej Kościelnicy, Nowym Dworze Gdańskim oraz Lubieszewie. Z kolei w listopadzie ub.r. sprzęt i mundury trafiły do ochotników z OSP w Sulęczynie.

Data dodania artykułu: 2018-02-12
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u