SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowe drogi w gminie Nielisz
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z posłem na Sejm RP Sławomirem Zawiślakiem, radnymi powiatu zamojskiego Krzysztofem Gałaszkiewiczem oraz Mieczysławem Antroszkiem i radnym gminy Nielisz Sebastianem Paulem spotkał się mieszkańcami gminy Nielisz, aby poinformować o kolejnym wsparciu rządu na rozwój infrastruktury drogowej w tej gminie oraz przekazać wójtowi umowę dotacji.

Gmina Nielisz otrzymała z rządowego programu rozwoju dróg lokalnych blisko 600 tys. zł, a to stanowi 80 proc. dotacji państwa na inwestycję. Dzięki pozyskanym środkom będzie możliwa budowa drogi w Nawozie.

Jedną z kosztowniejszych inwestycji drogowych w gminie Nielisz jest droga gminna w miejscowości Zarudzie. Gmina dostała na ten cel około 400 tysięcy złotych dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Z tego samego programu pozyskano również środki na przebudowę drogi powiatowej Stary Zamość – Krzak.

Po wręczeniu umowy odbyła się wizytacja drogi w Zarudziu, gdzie dobiegają końca prace przy jej remoncie oraz spotkanie wojewody z mieszkańcami.

Warto dodać że wojewoda Czarnek przez nieco ponad dwa lata przekazał na infrastrukturę drogową w powiecie zamojskim ponad 18 mln zł.

Data dodania artykułu: 2018-07-16
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u