SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowi obywatele Polski
W Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego dwanaście osób odebrało akty nadania obywatelstwa przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę z rąk wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka.

- Drodzy mieszkańcy naszej gościnnej ziemi, obywatele Rzeczypospolitej. Znany polski wiersz „Katechizm młodego Polaka” mówi: „Kto ty jesteś - Polak mały, jaki znak twój- orzeł biały, gdzie ty mieszkasz - między swemi, w jakim kraju - w polskiej ziemi (…)”- słowami Władysława Bełzy zwrócił się do zgromadzonych osób wicewojewoda podkreślając fakt, że otrzymanie obywatelstw jest tym bardziej wyjątkowe, gdyż odbywa się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Jest to katechizm każdego Polaka - małego i dorosłego, który nosi w sercu swoją ojczyznę. Każdy nowy obywatel jest szczęściem państwa, a tym samym szczęściem naszym, przedstawicieli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Bardzo się cieszę, że złożone przez państwa wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i od tej chwili, już formalnie, są państwo członkami wielkiego dumnego polskiego narodu. To dla nas zaszczyt i honor. Z tego miejsca naszym nowym obywatelom składam najserdeczniejsze życzenia, abyście Państwo czuli się tutaj jak w domu, bo Polska to nasz dom. Dzisiaj, przekazujemy Państwu również, nasze polskie flagi. Życzę Państwu, abyście używali tych flag, których biało-czerwone barwy symbolizują czystość i krew przelaną za wolność naszej ojczyzny, na przykład przy dopingowaniu naszych sportowców podczas zmagań olimpijskich - dodał wicewojewoda gratulując nowym obywatelom Rzeczpospolitej.

Wśród osób, które odebrały obywatelstwa polskie znalazły się osoby z Ukrainy (9), Białorusi (2) oraz Armenii (1). W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyły im rodziny oraz przyjaciele.

Osoby ubiegające się o obywatelstwo mogą znaleźć potrzebne informacje po poniższym linkiem: http://www.lublin.uw.gov.pl/wsoic/nadanie-obywatelstwa-polskiego

Data dodania artykułu: 2018-02-13
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u