SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowi oficerowie Policji - nominacje w Szczytnie
Bycie oficerem polskiej policji to nie tylko prestiż. To przede wszystkim ogromna odpowiedzialność i wiele wyzwań - powiedział Joachim Brudziński w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie podczas promocji oficerskiej.

Na stopień podkomisarza awansowało 318 funkcjonariuszy Policji (42 kobiety, 276 mężczyzn. - Starajcie się w całej swojej dalszej służbie wypełniać to, co wynika z roty ślubowania. Życzę Wam żebyście pamiętali, że służycie społeczeństwu i państwu – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński, który również wziął udział w promocji.

- Wykonując swoje obowiązki służbowe i podejmując decyzję pamiętajcie, że reprezentujecie ponad 100 tysięczną formację, która posiada piękną, choć momentami trudną historię – podkreślił w swoim wystąpieniu minister Joachim Brudziński. Przypomniał też, że obecnie realizowany jest Program Modernizacji Służb Mundurowych. Jednym z kluczowych jego elementów jest wzrost uposażeń funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych policji. W 2019 roku policjanci będą zarabiać średnio o ponad 800 zł więcej niż w 2015 r. Wynagrodzenia pracowników cywilnych wzrosną średnio o 750 zł. Dzięki funduszom z programu, pracę służb wspomaga również coraz bardziej profesjonalny sprzęt. Zmienia się infrastruktura, zdecydowanej poprawie ulegają warunki pracy oraz wyposażenie osobiste funkcjonariuszy. – Chcę zapewnić, że we mnie i w osobie premiera Mateusza Morawieckiego Policja ma pełne wsparcie – powiedział minister Joachim Brudziński.

Policyjny kurs oficerski trwa 6 miesięcy i odbywa się w systemie dziennym. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny. Policjanci pogłębiają swoją wiedzę w zakresie m.in. prawa, psychologii, cyberprzestępczości czy terroryzmu. Na koniec szkolenia funkcjonariusze muszą zdać egzamin. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie to jedyna placówka w Polsce, która prowadzi kursy oficerskie.

Data dodania artykułu: 2018-06-13
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u