SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowi zastępcy Komendanta Głównego SG
Płk SG Grzegorz Niemiec i płk SG Wioleta Gorzkowska pełnić będą obowiązki Zastępców Komendanta Głównego Straży Granicznej. Akty powołania na stanowiska wręczył im dziś wiceminister Jarosław Zieliński

- Jestem przekonany, że doskonale sprawdzicie się Państwo w nowych rolach. Gratuluję i życzę powodzenia w pełnieniu służby dla dobra naszej Ojczyzny, dla bezpieczeństwa Polski i Polaków – powiedział do nowych zastępców komendanta wiceminister Jarosław Zieliński. Płk SG Wioleta Gorzkowska odpowiadać będzie za sprawy związane z logistyką (dotychczas pełniła funkcję Dyrektora Biura Finansów) – zastąpiła na tym stanowisku Marka Małkowskiego. Z kolei płk SG Grzegorz Niemiec będzie się zajmował sprawami granicznymi – do tej pory był Dyrektorem Biura Spraw Międzynarodowych. Gen. SG Tomasz Praga, Komendant Główny Straży Granicznej, przypomniał swoim nowym zastępcom, że stojące przed nimi zadania to wielkie wyróżnienie, ale i ogromny obowiązek.

Dziś z funkcją Zastępcy Komendanta Głównego SG pożegnał się Marek Małkowski, który do tej pory odpowiadał za sprawy logistyki. Wiceminister Jarosław Zieliński podziękował mu za dotychczasową pracę zaznaczając jednocześnie, że to komendant Małkowski był odpowiedzialny m.in. za realizację programu modernizacji służb mundurowych w Straży Granicznej. - Życzę Panu Komendantowi powodzenia i sukcesów przy realizacji nowych celów – powiedział minister.

Data dodania artykułu: 2018-03-15
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u