SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowoczesna siedziba mazowieckich strażaków
W Waszych rękach jest bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza, ochrona zdrowia, życia i mienia. To nie praca. To służba. To poświęcenie dla innych. Moim zadaniem jest zapewnienie Wam odpowiednich warunków i narzędzi do pracy. W nowym budżecie są przewidziane pieniądze na sprzęt, inwestycje i podwyżki płac – powiedział strażakom minister Mariusz Błaszczak podczas otwarcia w Warszawie nowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Mazowiecka Komenda Wojewódzka koordynuje pracę 3,7 tys. strażaków z 61 jednostek ratowniczo gaśniczych z 38 komend powiatowych i miejskich PSP. Zapewnia pomoc i bezpieczeństwo ponad 5 mln. mieszkańców Mazowsza.

Budowa nowoczesnej siedziby mazowieckich strażaków przy ul. Domaniewskiej rozpoczęła się w 2010 roku. Całkowity koszt inwestycji to 21 milionów złotych. Ten czterokondygnacyjny budynek ma 3,5 tys. m2 pomieszczeń i wiele funkcjonalnych rozwiązań, między innymi nowoczesne centrum koordynacji działań.

Symbolicznym momentem podczas uroczystości było przekazanie sztandaru Zarządowi Głównemu Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP. Sztandar poświęcił ksiądz kardynał Kazimierz Nycz. Zasłużone osoby i wyróżniający się strażacy otrzymali medale „Za długoletnia służbę” przyznawane przez Prezydenta RP, odznaczenia resortowe MSWiA „Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej” oraz medale „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Na zakończenie uroczystości strażacy razem z zaproszonymi gośćmi zwiedzali nową komendę i wpisywali się do księgi pamiątkowej. Nowoczesny budynek wyróżnia się w szarej architekturze miasta doskonale widocznymi z daleka płaszczyznami elewacji w kolorze wozów strażackich.

Data dodania artykułu: 2016-10-08
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u