SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowoczesna siedziba sądów w Zamościu otwarta
Dzięki nowej inwestycji, sfinansowanej z budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości, Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Zamościu zyskały wspólną siedzibę w przestronnym, eleganckim budynku zlokalizowanym w centrum miasta - u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego i Pawłówka. Wcześniej pracowały w czterech różnych miejscach.

W oficjalnej uroczystości oddania nowej siedziby sądów 6 czerwca udział wzięli Wiceminister Sprawiedliwości Łukasz Piebiak i Dyrektor Departamentu Nadzoru Administracyjnego Ministerstwa Sędzia Paweł Zwolak. Gratulowali Prezesowi Sądu Okręgowego w Zamościu Jerzemu Żurawickiemu pięknej siedziby, której budowa kosztowała ponad 120 mln złotych. Gmach jest jednym z najnowocześniejszych tego typu budynków w kraju.

Budynek ma 751 nowocześnie wykończonych i wyposażonych pomieszczeń, w tym 47 sal rozpraw, a dla każdej z nich zadbano też o pokoje narad i pokoje dla świadków. Są również dwie sale rozpraw przeznaczone na posiedzenia tajne i niejawne, przestrzeń na obszerne archiwa i księgi wieczyste oraz pomieszczenia depozytów i magazyny. Budynek w pełni dostosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data dodania artykułu: 2018-06-10
Autor artykułu: mat prasowe Min. Sprawiedliwości
stat4u