SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowoczesny oddział anestezjologii w Ostrowie Wielkopolskim
Już od jutra nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ostrowskim szpitalu służyć będzie pacjentom. W jego dzisiejszym otwarciu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Oddział powstał w nowym budynku, w którym od przyszłego roku mieścić będzie się też chirurgia dziecięca, a docelowo również sale operacyjne i centralna sterylizatornia.

Na oddziale będzie mogło przebywać 12 chorych. Dzięki wartej 15 milionów złotych inwestycji, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony został w najnowocześniejszy sprzęt, pozwalający na monitorowanie stanu pacjentów. W ramach przebudowy oddziału powstał nowoczesny gabinet zabiegowy, a także izolatki i sala chorych.

Jak podkreśla dyrektor szpitala Dariusz Bierła, dzięki nowej aparaturze medycznej będzie można prowadzić diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie. Wicewojewoda podkreśliła, że dzięki środkom powiatu i szpitala powstał nowoczesny, potrzebny oddział. - Ostrowski szpital to placówka o dużym znaczeniu w Wielkopolsce. Cieszę się, że rozwija się między innymi dzięki umiejętności współpracy z samorządem.

Data dodania artykułu: 2017-11-07
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u