SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Noworoczne spotkanie wojewody z samorządowcami
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z wicewojewodą Marleną Maląg zaprosił samorządowców na spotkanie noworoczne. Doroczna gala w Auli Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego była okazją podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy.

Wojewoda podziękował prezydentom miast, burmistrzom i wójtom za całoroczną współpracę i wspólną realizację rządowych programów, takich jak „Rodzina 500 plus” oraz współpracę przy zwalczaniu skutków katastrof i sierpniowych nawałnic. Dużą część wystąpienia poświęcił obchodzonym w tym roku rocznicom. – Rok 2018 jest rokiem wielkich rocznic, które należy ze sobą wiązać, a rząd i samorząd powinni obchodzić je wspólnie. Obchody rocznicowe powstania wielkopolskiego powinny odbywać się w całym województwie i mieć rangę wydarzenia krajowego – mówił wojewoda.

Podczas gali wojewoda wręczył Medale Ad Perpetuam Rei Memoriam, odznaczenia przyznawane "na wieczną rzeczy pamiątkę" osobom, które swoją życiową postawą, osiągnięciami zawodowymi i społecznymi kreują pozytywny wizerunek Wielkopolski. Wojewoda uhonorował prezesa Wydawnictwa Zysk i S-ka Tadeusza Zyska. Stworzone przez niego wydawnictwo opublikowało do dziś ponad 2 tysiące tytułów. Każdego roku wydaje blisko 150 kolejnych. Laureat promuje polskich autorów, literaturę historyczną, podróżniczą i religijną. Jeszcze od czasu studiów związany jest z działalnością na rzecz Poznania i Wielkopolski. Medal z rąk wojewody dla Jerzego Gurawskiego odebrał też prezes Poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jerzy Gurawski to wybitny architekt i scenograf. Wielokrotnie nagradzany za koncepcje architektoniczne i realizacje teatralne. Jest twórcą między innymi części kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Auli Nova oraz licznych projektów przestrzennych w całym kraju.

Okolicznościowy list z gratulacjami z rąk wojewody odebrał również wielkopolski wicekurator oświaty Krzysztof Błaszczyk, którego doceniono za zasługi dla rozwoju systemu edukacji narodowej w ciągu 35 lat pracy zawodowej.

Uroczystą galę zakończył koncert "Klasycznie i jazzowo" w wykonaniu studentów i pedagogów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Data dodania artykułu: 2018-02-07
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u