SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Szef MSWiA Joachim Brudziński wręczył nadinspektor Helenie Michalak akt nominacji na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Minister spotkał się również z funkcjonariuszami garnizonu lubuskiego.

Panią Generał cechują ogromne doświadczenie zawodowe oraz wysoki etos pracy. Mogliśmy się o tym przekonać choćby w czasie Pani służby w Warszawie. Jestem przekonany, że Pani Generał jest najlepszą osobą na stanowisko lubuskiego komendanta Policji. Zawsze będzie dla Was doskonałym przykładem funkcjonariusza - powiedział szef MSWiA.

Minister Joachim Brudziński nawiązał również do wydarzeń, które doprowadziły do zmiany na stanowisku komendanta wojewódzkiego. - Zawsze będę stał za Wami murem w sytuacji, gdy jesteście atakowani. Jest to dla mnie oczywistością. Jednakże pamiętajcie, że w formacji nie ma miejsca dla tych, którzy swoim postępowaniem godzą w etos i honor funkcjonariusza – podkreślił.

Spotkanie z lubuskimi policjantami było także okazją do złożenia życzeń z okazji Święta Policji. - Wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym lubuskiej Policji przekazuję wyrazy szacunku oraz podziękowania za odpowiedzialną i nierzadko trudną służbę - powiedział szef MSWiA.

W czasie uroczystości minister Joachim Brudziński wręczył 29 wyróżniającym się funkcjonariuszom medale „Za długoletnią służbę”, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. - Dziękuję za służbę, dzięki której Polska jest krajem bezpiecznym, co w dzisiejszym świecie jest wartością bezcenną. Serdecznie dziękuję także Waszym rodzinom, za codzienne wsparcie, które od nich otrzymujecie. Macie powody do dumy - podsumował minister Joachim Brudziński.

Data dodania artykułu: 2018-07-25
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u