SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowy punkt policyjny w gminie Dobre
W środę 30 maja br., otwarty został Punkt Przyjęć Dzielnicowego w Dobrem. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Uroczyste otwarcie punktu przy ul. Rynek 21 w Dobrem odbyło się z udziałem władz państwowych i samorządowych. Na spotkaniu obecni byli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Miński Antoni Tarczyński, Wójta Gminy Dobre Tadeusza Gałązka, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim mł. insp. Sławomir Rogowski, Komendant Komisariatu Policji w Stanisławowie nadkom. Robert Reda oraz radni i mieszkańcy gminy Dobre.

Uruchomienie Punktu Przyjęć Dzielnicowego jest odpowiedzią na zgłoszone podczas konsultacji społecznych zapotrzebowanie mieszkańców. Dzięki temu rozwiązaniu dzielnicowy, pełniący dyżur w punkcie przyjęć będzie, mógł zapewnić mieszkańcom gminy:

możliwość zgłaszania informacji o zdarzeniach i sytuacjach mogących mieć wpływ na poziom bezpieczeństwa ludzi i mienia albo porządek publiczny,

właściwą reakcję na wszelkiego rodzaju informacje o zagrożeniu bezpieczeństwa oraz porządku publicznego,

właściwą służbowo obsługę interesantów zgłaszających się w trakcie funkcjonowania Punktu Przyjęć Dzielnicowego,

utrzymanie stałego kontaktu z Dyżurnym Komisariatu Policji w Stanisławowie umożliwiające podejmowanie stosownych czynności służbowych w sytuacjach tego wymagających.

Data dodania artykułu: 2018-06-06
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u