SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nysa organizatorem V Zjazdu Dużych Rodzin!
To już pewne! Latem 2017 r. Nysa będzie tętnić radością blisko 1200 rodzin wielodzietnych. A wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia, które potwierdzi, że rodzina to podstawa.

Panele eksperckie, prelekcje ale i występy artystyczne - to tylko niektóre atrakcje V Zjazdu Dużych Rodzin, który odbędzie się już w czerwcu br. w Nysie. Dziś Violetta Porowska, wicewojewoda opolski wspólnie z Kordianem Kolbiarzem, burmistrzem Nysy oraz prezes Związku Dużych Rodzin Joanną Krupską, podpisali list intencyjny, który potwierdza organizację tak ważnego wydarzenia. - Po wprowadzeniu bonu samorządowego oraz planów budowy tanich mieszkań dla rodzin z dziećmi Nysa nie zwalnia tempa i realizuje politykę prorodzinną - komentuje wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - To, że tak ważne wydarzenie odbędzie się w naszym województwie jest prawdziwym sukcesem regionu. Stawiimy na rodziny i budowanie więzów społecznych - dodaje.

Zdaniem burmistrza Kolbiarza organizacja zjazdu to festiwal radości i promocja idei rodziny. - Zapewniam, że program tego wydarzenia będzie naprawdę ciekawy - deklaruje.

Organizatorzy V Zjazdu Dużych Rodzin wierzą, że Nysa będzie postrzegana jako stolica polskich rodzin. Dla przypomnienia, już pod koniec listopada 2016 r. radni Nysy przyjęli projekt "Nyskiej Karty Dużej Rodziny", która wejdzie w życie już za parę dni, tj. od 1 lutego br.

Data dodania artykułu: 2017-02-09
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u