SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,OSP w Jakubowicach Konińskich ma nowy wóz strażacki
Ochotnicza Straż Pożarna w Jakubowicach Konińskich Kolonii ma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd będzie wyjeżdżał do gaszenia pożarów, ale również do akcji na drogach. Wóz strażacki zastąpi starego, prawie 40-letniego Stara.

Nowy sprzęt był dla jednostki niezbędny. Kluczyki do niego, dowód rejestracyjny i akt przekazania wręczyli strażakom wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz lubelski komendant wojewódzki PSP Grzegorz Alinowski.

Finansowe wsparcie dla OSP w ostatnim czasie wzrosło. Jak podkreślił wojewoda środków jest znacząco więcej. – W tym roku jest to ponad 16 mln. Dla porównania: trzy lata temu było to 6,8 mln. Przekazywane są na wszystkie potrzeby, w tym również na wozy strażackie – zapewnił Przemysław Czarnek.

To ważne wydarzenie dla miejscowej społeczności rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. św. Faustyny w Jakubowicach Konińskich. Następnie strażacy ochotnicy i zaproszeni goście zgromadzili się na placu przed kościołem, gdzie ks. proboszcz Janusz Latoch dokonał uroczystego poświęcenia samochodu.

Auto kosztowało ponad 780 tysięcy złotych i zostało zakupione przy udziale dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendy Głównej PSP. Pozostałe środki to wkład gminy Niemce, darowizny Nadleśnictw w Świdniku, Puławach, Lubartowie oraz środki własne OSP w Jakubowicach Konińskich.

Uroczystość była również okazją do uhonorowania ks. kanonika Janusza Latocha, proboszcza parafii pw. św. Faustyny w Jakubowicach Konińskich. Wojewoda Czarnek wręczył zasłużonemu dla społeczności duchownemu dyplom uznania wojewody lubelskiego z medalem.

Data dodania artykułu: 2018-05-08
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u