SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,O Strategii na rzecz Odpowiedzielnego Rozwoju w Janowie Lubelskim i Kraśniku
Wojewoda lubelski dr hab. Przemysław Czarnek oraz dr Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju spotkali się dziś z mieszkańcami Janowa Lubelskiego i Kraśnika. Wszystko w ramach konferencji dotyczącej konsultacji społecznych projektu „Strategie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”

Pierwsze spotkanie miało miejsce przed południem w Janowskim Ośrodku Kultury. Następnie wojewoda wraz z ministrem udali się do Kraśnika, gdzie w miejscowym Centrum Kultury i Promocji rozmawiali z mieszkańcami. Tematem obu spotkań była prezentacja „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Po przedstawieniu dokumentu uczestnicy konferencji wzięli udział w dyskusji na temat omówionych zagadnień.

Konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ruszyły pod koniec sierpnia. Odbywają się na terenie całego kraju. Resort rozwoju chce, aby w konsultacjach dotyczących Strategii wzięło udział jak najwięcej osób dlatego, zaprasza samorządowców, naukowców, przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane do dyskusji. Harmonogram spotkań jest dostępny na stronie internetowej ministerstwa. W październiku finalna wersja dokumentu zostanie przedłożona Radzie Ministrów.

Data dodania artykułu: 2016-09-19
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u