SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,O naborze do łódzkich szkół
336 oddziałów klas pierwszych w Łodzi powstanie w roku szkolnym 2015/2016, wśród nich jest 15 oddziałów integracyjnych - dowiedzieli się dziś radni na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miejskiej. Spotkanie poświęcono głównie tematowi dotyczącemu naboru do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy w tym roku nabór do dwóch pierwszych rodzajów placówek był prowadzony elektronicznie.

Wydział Edukacji chce, by w łódzkich szkołach podstawowych dzieci mogły uczyć się dwóch języków obcych. Dlatego już w przyszłym roku w niektórych placówkach najmłodsi łodzianie zaczną poznawać języki niemiecki, hiszpański, rosyjski i niemiecki.

W naborze do gimnazjów udział wzięło ponad 4 tys. trzynastolatków. Utworzono 164 oddziały, w tym 9 integracyjnych. Do 10 lipca będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca. Natomiast 7 lipca zostanie upubliczniona lista osób przyjętych do łódzkich szkół ponadgimnazjalnych, 15 lipca zakończy się rekrutacja uzupełniająca. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi będzie można znaleźć informację o szczegółach naboru.

Wydział Edukacji promuje łódzkie szkoły ponadgimnazjalne organizując targi, konferencje, debaty w ramach projektu „Ucz się w Łodzi". Radni zauważyli, że warto wspierać szkolnictwo zawodowe. Tym bardziej, że jak powiedział przewodniczący komisji Sylwester Pawłowski, brakuje ludzi wykształconych zawodowo, a dużo niedokształconych licencjatów i magistrów bezskutecznie szuka pracy. Zawody, które cieszą się w tym roku największym zainteresowaniem młodych łodzian decydujących się na wybór szkoły zawodowej, to m.in. technik informatyk, technik hotelarstwa, kucharz, cukiernik oraz fryzjer.

Data dodania artykułu: 2015-06-17
Autor artykułu: źródło-www.uml.lodz.pl
stat4u