SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Obchody 105. rocznicy Stacji Ratunkowej w Przemyślu
W sobotę, 16 września, marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w uroczystościach honorujących 105-lecie Stacji Ratowniczej w Przemyślu.

To instytucja, która jest chlubą dla służby i ochrony zdrowia, wpisuje się w znakomite dzieje ziemi przemyskiej. Dlatego ważne jest, byśmy pamiętali o twórcach Pogotowia Ratunkowego – powiedział Marszałek Sejmu.

Marek Kuchciński podkreślił również, że dla państwa polskiego niesienie pomocy potrzebującym jest jednym z najważniejszych zadań i wartością. – Wartością jest także wspieranie rodzin, wzmacnianie opieki zdrowotnej w ochronie i służbie zdrowia, jaką obecnie realizuje rząd, a co jest jednym z największych dzisiejszych oczekiwań obywateli Rzeczypospolitej – dodał.

105 lat temu, w maju 1912 r. w Przemyślu powstało Pogotowie Ratunkowe, jedna z pierwszych w Polsce stacji Pogotowia Ratunkowego. Dziś jest to najstarsza służba ratownictwa medycznego w województwie podkarpackim, która obecnie jest częścią Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Data dodania artykułu: 2017-09-19
Autor artykułu: sejm.gov.pl
stat4u