SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Obchody Dnia Strażaka
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w oficjalnych uroczystościach z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystego apelu na placu Wolności we Wrocławiu Minister Mariusz Błaszczak wręczył odznaczenia i nagrody wyróżnionym strażakom i ratownikom, którzy brali udział w akcji ratunkowej po katastrofie budowlanej w Świebodzicach. Wojewoda Paweł Hreniak otrzymał z rąk Ministra Mariusza Błaszczaka Srebrną Odznakę Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Wojewoda gratuluje wszystkim odznaczonym i jeszcze raz wyraża głębokie uznanie i podziękowania dla wszystkich strażaków zaangażowanych w akcję w Świebodzicach. „Byłem świadkiem waszej postawy pełnej profesjonalizmu i ludzkiej empatii. Praca z Wami była zaszczytem. Chcę Was zapewnić, że trud fizyczny i psychiczny, który ponosicie każdego dnia zasługuje na najwyższy szacunek. Jesteście częścią systemu bezpieczeństwa, którego celem jest ochrona i ratunek ludzkiego życia. Pamiętajcie o tym, że społeczeństwo was potrzebuje” – mówi Wojewoda Paweł Hreniak.

Po apelu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uroczyście otworzył zawody pożarnicze w formule FCC – Firefighters Combat Challenge Wrocław 2017. Oficjalną część dzisiejszych uroczystości zakończył briefing prasowy z udziałem Ministra Mariusza Błaszczaka, Minister Elżbiety Witek i Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Data dodania artykułu: 2017-05-17
Autor artykułu: Dolnośląski UW
stat4u