SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ocena efektywności pracy sądów w Białymstoku i Suwałkach
Wcześniejsze analizy wykazały także, że sędziowie Sądu Okręgowego w Białymstoku oraz Sądu Okręgowego w Suwałkach rozpatrują nawet o prawie 30 procent mniej spraw niż sędziowie z innych sądów okręgowych apelacji białostockiej, co przekłada się na najniższą liczbę spraw zakończonych przez jednego sędziego.

W celu poprawienia wyników Sądu Okręgowego w Suwałkach na stanowisko jego prezesa z dniem 18 października 2017 roku powołano sędziego Jacka Sowula, który obecnie pełni funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Sądu Okręgowego oraz wizytatora. Wcześniej sędzia Sowul był wieloletnim prezesem Sądu Rejonowego we Suwałkach.

Sędzia Danuta Poniatowska została 17 października 2017 roku odwołana z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Białymstoku z dniem 18 października 2017 roku została sędzia Jolanta Korwin-Piotrowska, delegowana do tego sądu od 1 września 2017 roku do końca lutego 2018 roku. Pani sędzia jest członkiem Społecznej Rady do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Pełni też funkcję komisarza białostockiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, przez wiele lat była wiceprezesem tego stowarzyszenia. Zasiada w Radzie Fundacji Dom Sędziego Seniora, która ma za zadanie pomagać samotnym i chorym sędziom w stanie spoczynku.

Z dniem 17 października 2017 r. odwołany został prezes Sądu Okręgowego w Białymstoku Przemysław Wasilewski.

Ocena efektywności pracy sądów wykazała również, że sądy rejonowe w Białymstoku i Augustowie zajęły dalekie miejsca w wykazie pod względem stopnia opanowania wpływu.

Dlatego dla poprawy tej sytuacji w Sądzie Rejonowym w Białymstoku stanowisko prezesa obejmie z dniem 18 października 2017 roku sędzia Beata Gnatowska. Dotychczasową funkcję 17 października 2017 r. straciła sędzia Katarzyna Anna Dąbrowska-Doroszczyk.

Sędzię Jolantę Dubińską-Francke na stanowisku prezesa Sądu Rejonowego w Augustowie zastąpi z dniem 18 października 2017 roku sędzia Agnieszka Karwowska z Sądu Rejonowego w Grajewie.

Data dodania artykułu: 2017-10-19
Autor artykułu: mat. prasowe MS
stat4u