SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Odprawa Specjalistycznych Grup Ratownictwa PSP 26/08/2016
W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w odprawie kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dowódcami Specjalistycznych Grup Ratowniczych PSP. Spotkanie odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bydgoszczy.

W trakcie odprawy liderzy Specjalistycznych Grup Ratowniczych zaprezentowali zakres działań w poszczególnych dziedzinach ratownictwa realizowanych przez Państwową Straż Pożarną w województwie kujawsko-pomorskim Spotkanie miało za zadanie przybliżenie funkcjonowania specjalistycznego ratownictwa w województwie kujawsko-pomorskim, pochwalenie się potencjałem ludzkim i sprzętowym, ale też było formą podziękowania dowódcom Specjalistycznych Grup Ratownictwa PSP za ich nieocenioną i bardzo trudną służbę – mówił komendant wojewódzki PSP w Toruniu bryg. mgr inż. Janusz Halak

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwrócił uwagę na ogromne znaczenie PSP w województwie Na uwagę zasługuje wspaniała współpraca między PSP i OSP, która doskonale się dopełnia. Służby mają bardzo dobry sprzęt, są bardzo dobrze wyszkolone co jest zauważane także w krajach zachodnich.

Państwowa Straż Pożarna obdarzona jest ogromnym zaufaniem społecznym Dziś utwierdziłem się w przekonaniu, że na strażakach zawsze można polegać, zawsze można na nich liczyć, bo są to prawdziwi profesjonaliści, świetnie wyszkoleni, wyposażeni, dlatego ratowanie naszego życia przez straż pożarną jest tak skuteczne i tak dobrze oceniane. Dzisiaj także zobaczyliśmy, jaka jest przyszłość PSP, że pójście w specjalizację to bardzo dobry i rozwojowy kierunek – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wizyta w bydgoskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej zakończyła się zwiedzaniem ścieżki edukacyjnej dla dzieci "Ognik".

Data dodania artykułu: 2016-08-27
Autor artykułu:
stat4u