SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Odznaczenia dla lubelskich funkcjonariuszy policji
W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę zasłużonym funkcjonariuszom lubelskiej policji. Odpowiednio złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę z rąk wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka otrzymali policjanci, którzy przez lata swojej służby wyróżniali się wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Polski.

Podczas wydarzenia komendant wojewódzki policji w Lublinie insp. Robert Szewc w asyście swoich zastępców wręczył mianowania na wyższe stopnie służbowe awansowanym funkcjonariuszom.

- Państwo składa się z trzech głównych składowych: terytorium, obywateli i ludzi, którzy stoją na straży bezpieczeństwa tak zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Stoicie na bardzo odpowiedzialnej linii zapewnienia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli. Służycie państwo stale, nie tylko w czasie służby- powiedział wicewojewoda do zebranych na uroczystości.

Dziękując funkcjonariuszom lubelskiej policji za służbę ojczyźnie wicewojewoda dodał: - Gratuluję osobom odznaczonym i awansowanym. Jest dla mnie wielkim zaszczytem i honorem, że mogłem w imieniu pana prezydenta odznaczyć państwa za zasługi. Jednocześnie pragnę podziękować w imieniu własnym i ministerstwa za trudną i odpowiedzialną, jakże niebezpieczną służbę.

- Bardzo się cieszę, że następuje modernizacja policji– zaznaczył wicewojewoda i dodał, że trwająca obecnie procedura odnawiania posterunków policji w terenie, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa każdego obywatela. Jak podkreślił, obecnie funkcjonuje wiele rządowych programów, m.in. Krajowa Mapa Bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” czy program „Dzielnicowy blisko nas”, które skutecznie ułatwiają i usprawniają pracę nie tylko policji, ale również obywateli. – Te wszystkie działania skutecznie przybliżają funkcjonariuszy policji do obywateli, a obywateli do funkcjonariuszów. Mam nadzieję i życzę tego z całego serca wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji, żeby w najbliższym czasie kwestia wynagrodzeń również została rozstrzygnięta i pieniądze, o które zabiegacie zostały wam przekazane – powiedział.

Na zakończenie obchodów święta policji w województwie lubelskim wicewojewoda Gmitruczuk życzył zgromadzonym bezpiecznej służby i satysfakcji z tego, że działalność polskiej policji służy zachowaniu spokoju mieszkańców i ich bezpieczeństwa.

Data dodania artykułu: 2018-08-01
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u