SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Odzyskane pojazdy o wartosci 775 tys. zł
W miniony weekend funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Samochód odzyskali dwa skradzione pojazdy: samochód ciężarowy MAN o wartości 700 tys. zł i osobową toyotę wartą 75 tys. zł.

Kontrolę pojazdu ciężarowego marki MAN przeprowadzili 15 kwietnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Świecku na parkingu przy autostradzie A2. Po sprawdzeniu okazało się, że ciężarówka (wywrotka z dźwigiem) została skradziona we Francji. Pojazd oraz 36-letniego polskiego kierowcę przekazano policjantom z KPP w Słubicach.

Drugi z odzyskanych pojazdów – samochód osobowy marki Toyota Auris – zatrzymali 16 kwietnia do kontroli na drodze krajowej nr 32 funkcjonariusze z Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście. Kierujący toyotą 21-letni Polak nie posiadał dokumentów pojazdu, za to bagażniku przewoził niemieckie tablice rejestracyjne. Podejrzenie, że auto może być skradzione, potwierdziło Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku – kontrolowany samochód został skradziony w Berlinie w nocy 15/16 kwietnia. Toyotę oraz kierującego pojazdem przekazano funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Data dodania artykułu: 2016-04-19
Autor artykułu: www.mswia.gov.pl
stat4u