SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Olsztyńscy kettlebelliści nokautują!
Za ekipą ze stolicy regionu kolejny, czwarty już etap Polskiej Ligii Kettlebell. Mistrzostwa Mazowsza odbyły się w Płocku i ściągnęły wielu zawodników kettlebell z całego kraju.

Olsztyński klub reprezentowali zawodowcy oraz amatorzy w swoich kategoriach. Ponadto w Płocku stawili się zawodnicy z klubów m. in. z Torunia, Łodzi, i po raz pierwszy z Ełku, a także grupa zawodników z Litwy.

Olsztyńscy zawodnicy zajęli najwyższe lokaty w swoich kategoriach: Iwona Polak, Monika Bejer, Krystian Kanabrodzki oraz Maciej Gorzkowski zdobyli złote medale. Do ostatniej chwili o złoto walczył kolejny przedstawiciel stolicy regionu. Kamil Głogowski przegrał ostatecznie z reprezentantem Litwy o 5 powtórzeń, co dało mu srebrny medal.

W klasyfikacji drużynowej zawodów olsztyński klub zdeklasował rywali. Zdecydowanie zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając kluby z Torunia i Ełku.

Mistrzostwa Mazowsza były przedostatnimi zawodami z cyklu Polskiej Ligi Kettlebell. Za miesiąc zamykające cykl zmagań Mistrzostwa Warmii i Mazur.

Data dodania artykułu: 2016-10-04
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u