SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Opolscy sportowcy będą walczyć o medale
Bowling, badminton, piłka nożna, pływanie czy kolarstwo, to tylko niektóre z dyscyplin, w których rywalizować będą sportowcy z Opolszczyzny na XI Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które już w sobotę rozpoczęły się w Katowicach.

Na dwa dni przez rozpoczęciem zawodów wicewojewoda opolski Violetta Porowska zaprosiła reprezentację do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego by przekazać słowa podziwu i wsparcia oraz od samych zainteresowanych zapytać o formę przed rozpoczęciem zmagań.

Violetta Porowska podarowała reprezentantom breloki z wizerunkiem św. Anny, patronki diecezji opolskiej. – Mam nadzieję, że św. Anna będzie was chroniła i ustrzeże was przed wszelkimi kontuzjami, ale też doda wam siły i wytrwałości – mówiła kierując słowa do obecnych sportowców.

I Międzynarodowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych zorganizowano, w 1968 roku w Chicago. Ruch Special Olympics od 1988 roku posiada oficjalne uznanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W Polsce Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Data dodania artykułu: 2018-06-10
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u