SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Opolska Policja wzbogaciła się o nowych funkcjonariuszy
Opolska policja ma nowych funkcjonariuszy. W jej szeregi weszło dziś 52 funkcjonariuszy, którzy najbliższe poł roku spędzą na szkoleniu zawodowym. Nowi funkcjonariusze policjii, w obecności wojewody opolskiego oraz komendanta wojewódzkiej policji w Opolu, złożyło dziś w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim ślubowanie na sztandar.

W wydarzeniu tym udział wzięła również kadra kierownicza garnizonu opolskiego oraz rodziny nowych policjantów. - Służba w policji ogromnie zmieniła się w ciągu ostatnich lat – komentował wojewoda opolski Adrian Czubak. – To jest pomoc, wyrozumiałość i tolerancja. To również egzekwowanie i stosowanie prawa – dodał. Wojewoda zwrócił również uwagę iż Polska staje się coraz nowoczesnym krajem, zaangażowanym w realizację światowych wydarzeń jak np. mistrzostwa Europy w piłce nożnej, gdzie pomoc policji w organizacji tego rodzaju wydarzeń z 2016 r. była nieoceniona - dodał.

Komendant wojewódzkiej policji insp. Jarosław Kaleta złożył gratulacje i życzył sukcesów nowoprzyjętym policjantom garnizonu opolskiego. Teraz adeptów czeka półroczne szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku, po ukończeniu którego, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych naszego województwa.

Data dodania artykułu: 2018-01-06
Autor artykułu: Opolski UWstat4u