SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Opolskie szpitale z dofinansowaniem z POIiŚ
Szpital MSWiA w Opolu, MSWiA w Głuchołazach oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu podpisały dziś umowy na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łącznie z POIiŚ opolskie szpitale otrzymają 80 milinów złotych.

30 procent programu Infrastruktura i Środowisko to województwo opolskie, my sięgnęliśmy po te pieniądze – mówiła dziś wicewojewoda opolski Violetta Porowska, podczas konferencji prasowej połączonej z uroczystym podpisaniem umów pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, a trzema opolskimi szpitalami.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która podpisała dziś umowy z beneficjentami POIiŚ, nawiązała do expose premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, iż ochrona zdrowia będzie priorytetem obecnego rządu. - Wiele regulacji udało się wprowadzić, będą one owocowały w przyszłości, natomiast w tej chwili trwają prace związane z dalsza reorganizacją systemu, a jej elementem jest wsparcie finansowe podmiotów leczniczych – komentowała.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu będzie realizował dwa projekty warte 38 mln złotych. Pierwszy obejmuje m.in. remont trzech oddziałów szpitalnych a także zakup nowej aparatury, m.in. tomografu komputerowego. Drugi projekt dotyczy rozbudowy centrum urazowego na SOR.- Dobudowujemy nową część, będzie to część zachowawcza, będą nowe łóżka obserwacyjne dla pacjentów, gdzie będzie posadowionych 10 łóżek. Dzielimy szpitalny oddział ratunkowy na 3 strefy: na strefę zachowawczą, zabiegową i pediatryczną.– mówił Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu

SP ZOZ MSWiA w Opolu zrealizuje projekt za 38 mln złotych, z czego 20 mln wkładu własnego zabezpieczył minister spraw wewnętrznych i administracji. - Blok operacyjny zlokalizowany na pierwszym piętrze budynku szpitala wymaga dużego wkładu remontowego więc zamiast remontować w dotychczasowej infrastrukturze, zdecydowaliśmy się na dobudowę dodatkowego piętra, które będzie w 100 procentach przeznaczone na jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych Opolszczyzny - mówi Jacek Bartosz, dyrektor SP ZOZ MSWiA W Opolu .

Projekt dla SP ZOZ w Głuchołazach jest natomiast wart 8 mln 700 tysięcy złotych i zawiera przebudowę czwartego i piątego piętra. - Jest to zmiana organizacji pracy Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy - mówi Mariusz Grochowski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach.

W podpisywaniu umów uczestniczyły również poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, zaangażowana w kwestie ochrony zdrowia w woj. opolskim. W spotkaniu z mediami udział wziął również Mieczysław Wojtaszek dyrektor Wydziału Polityki Społ. i Zdrowia w OUW.

Data dodania artykułu: 2018-02-05
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u