SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Osądzenie winnych i zadośćuczynienie ofiarom
Osądzenia winnych i zadośćuczynienia ofiarom wydarzeń grudnia’ 70 oraz stanu wojennego domagają się członkowie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w przyjętym 5 grudnia br. stanowisku. Na grudniowym posiedzeniu regionalne władze związku zapoznały się z informacją z XXVIII Krajowego Zjazdu Delegatów.

Posiedzenie Zarządu Regionu rozpoczęło się od spotkania z posłem Januszem Śniedkiem, który poinformował o aktualnych pracach parlamentu. Przypomniał o przyjętej przez Sejm ustawie przywracającej wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, mówił także o projekcie obniżenia emerytur funkcjonariuszom SB oraz o ustawie ograniczającej handel w niedziele.

Związkowców najbardziej interesowała kwestia wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek. Zdaniem Mirosława Piórka, przewodniczącego KM NSZZ „Solidarność” Gdańskiej Stoczni „Remontowa” im. Józefa Piłsudskiego, do problemu wcześniejszych emerytur należy powrócić w oparciu o medycynę pracy – Są zawody, w których pracuje się za krótko, ale są takie w których pracuje się za długo – mówił Mirosław Piórek.

W drugiej części spotkania przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla, przedstawił dokumenty przyjęte przez XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, który odbył się w minionym tygodniu w Płocku.

W trakcie poniedziałkowego spotkania nagrodę dla nowo powstałej organizacji w roku 2015 organizacji odebrał przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Alior Bank w Gdańsku.

Data dodania artykułu: 2016-12-10
Autor artykułu: www.solidarnosc.org.pl
stat4u