SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarcie nowego placu zabaw w Parku Kościuszki w Katowicach
W dzień dziecka, prezydent Marcin Krupa wraz z najmłodszymi mieszkańcami Katowic dokonali uroczystego otwarcia nowego placu zabaw w Parku Kościuszki, w pobliżu kościoła pw. Św. Michała. – Katowice to miasto przyjazne rodzinom.

Zależy mi na tym, by dzieci z rodzicami mogły aktywnie i bezpiecznie spędzać czas wolny – podkreślał Marcin Krupa, który złożył też dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka. – Chciałbym, żebyście nie tylko słuchali dorosłych, ale też, żeby dorośli słuchali was. Macie wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia i zawsze jesteście szczere – dodał prezydent.  

Plac zabaw ma oficjalną nazwę „Kościuszek”, którą wymyślił Boguś Kramza z Przedszkola nr 75 w Katowicach. Łączny koszt inwestycji to 836 tysięcy złotych. Plac zabaw projektowano i wykonywano według najnowszych trendów. - Jest tu dużo naturalnych materiałów, ​elementy ogrodu sensorycznego - kolory, dźwięki i zapachy, kwiaty, byliny i zioła – powiedziała Magdalena Biela, zastępca dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej.  

Plac zabaw jest pokryty bezpieczną nawierzchnią, a do jego budowy użyto przede wszystkim drewna akacjowego. Na jego terenie zamontowane są m.in. huśtawki, domek dla krasnoludków, bujak „jeż”, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownica, kolejka tyrolska, kryjówka „Myszka”, „Leniwiec”, jaskinia i tablice edukacyjne.

– Jest ekologicznie, jest przepięknie, jest wreszcie czysto, ładnie. Teren jest zadbany i mam nadzieję, że tak zostanie na długie lata bo naprawdę warto. To miejsce dla wszystkich grup wiekowych od maluchów po nastolatki - mówi pani Ewa Kramza, mama małego Bogusia.

Na placu zabaw pojawiły się też nowe alejki, elementy małej architektury oraz nowe oświetlenie. Wszystko to znajduje się na dużym terenie o powierzchni blisko ośmiu tysięcy metrów kwadratowych.   

- Ten wspaniały plac zabaw ma pomóc w przyciąganiu rodzin do tej części miasta. Parku Kościuszki to jeden z najpiękniejszych zakątków Katowic i dlatego chcemy, żeby sam park wraz z otoczeniem pełnił funkcję rekreacyjno–edukacyjną. Na granicy parku trwa budowa basenu z halą sportową, z których mieszkańcy będą korzystać już w przyszłym roku, a w perspektywie kilku lat w pobliżu basenu powstanie też duże centrum nauki – dodaje prezydent Marcin Krupa.

Data dodania artykułu: 2018-06-03
Autor artykułu: UM Katowice
stat4u