SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarto nowe oddziały szpitalne w powiecie będzińskim
W Czeladzi otwarto dzisiaj dwa nowe oddziały szpitalne – okulistyczny oraz anestezjologii i intensywnej terapii. W uroczystym przecięciu wstęgi wziął udział wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.

Niech mądrość Hipokratesa - „zdrowie chorego najwyższym prawem”- przyświeca pracy na nowo otwartych oddziałach. Żywię nadzieję, że odpowiednia opieka i praca lekarzy pozwoli wszystkim chorym przezwyciężyć ich słabości – mówił podczas uroczystości otwarcia oddziałów wicewojewoda Trepka, który pogratulował pracownikom Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie dotychczasowych dokonań i życzył dalszych sukcesów.

Decyzja o stworzeniu Oddziału Intensywnej Terapii podjęta została z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów. Powstały w latach 50. Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie pełni bowiem w regionie funkcję jedynej jednostki leczniczej o szerokim spektrum działania. Budowa oddziału, na wniosek wojewody śląskiego, sfinansowana została głównie ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa. Nowo otwarta jednostka, wyposażona w profesjonalny sprzęt medyczny, pozwoli na leczenie pacjentów, zarówno z powiatu będzińskiego jak i sąsiednich miejscowości, w komfortowych warunkach, przy zachowaniu wysokiej jakości specjalistycznych świadczeń zdrowotnych.

Data dodania artykułu: 2017-11-30
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u