SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PGG świętowała barbórkę z udziałem premier Beaty Szydło
W Rudzie Śląskiej odbyły się 1 grudnia uroczystości barbórkowe Polskiej Grupy Górniczej, w których udział wzięła prezes Rady Ministrów Beata Szydło. Premier towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Podczas akademii barbórkowej zasłużonym górnikom wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia. Nadano także nominacje na wyższe stopnie górnicze, a całość uroczystości uświetnił występ górniczej orkiestry dętej.

- 2 lata temu temu przystąpiliśmy do reformy górnictwa z przekonaniem, że potrzebujemy węgla. Po 2 latach możemy powiedzieć, że ta reforma się powiodła. [...] Dziś górnictwo jest stabilne. Ale chcemy, by było ono kołem zamachowym polskiej gospodarki. Mamy dobre wyniki gospodarcze i dobre perspektywy. Dzisiaj jest dzień, kiedy trzeba dziękować i składać gratulacje, ale także mówić o planach i celach. Ten program, który jest realizowany, nie tylko przynosi dobre wyniki, ale i zagwarantował miejsca pracy w górnictwie - mówiła podczas swojego wystąpienia premier Szydło.

Beata Szydło podziękowała również ministrom energii - Krzysztofowi Tchórzewskiemu i Grzegorzowi Tobiszewskiemu, a także zarządom spółek węglowych i stronie społecznej za pracę na rzecz polskiego górnictwa, która przyczynia się do dynamicznego rozwoju Polski.

- Ten sukces jest sukcesem nas wszystkich: górników, strony społecznej, rządu, ale przede wszystkim jest sukcesem Polski. Możemy być z tego dumni. Myślę, że warto mówić o tym bardzo głośno - dodała premier.

Barbórkę, obchodzoną tradycyjnie 4 grudnia - w dzień św. Barbary, Polska Grupa Górnicza świętowała w tym roku po raz drugi.

Data dodania artykułu: 2017-12-04
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u