SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PKP: z Opola do Nysy o 40 min szybciej!
W siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu odbyła się konferencja prasowa podczas której podpisana zostatała umowa na realizację przebudowy i modernizacji linii kolejowej Opole Zachodnie - Nysa. W wydarzeniu udział wziął wojewoda opolski Adrian Czubak.

Koszt modernizacji odcinka wyniesie ponad 122,5 mln zł. Rozpoczęcie prac w terenie jest planowane na maj tego roku, a zakończenie inwestycji już na jesień 2019 r. Inwestor ma natomiast czas do wiosny 2020 na zakończenie wszystkich formalności związanych z oddaniem linii do użytku.

- To wspaniały prezent świąteczny dla mieszkańców naszego regionu i nie tylko. Modernizacja lokalnych odcinków jest bardzo ważna nie tylko dla ruchu lokalnego, ale także dla ruchu międzynarodowego. – mówił wicewojewoda opolski. – To jest dowód na to, że kolejnictwo w Polsce się ogromnie rozwija. Dzisiaj rozpoczynamy modernizację kolejnej linii w ramach Rządowego programu o wartości ponad 66 miliardów zł, a jeszcze kilka lat temu polskie kolejnictwo było skazane na powolną śmierć. – podkreślał.

- Ten dzisiejszy dzień ma duże znaczenie dla województwa opolskiego. Linie lokalne mają ogromne znaczenie dla społeczności. – mówił Ireneusz Merchel Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pan prezes podkreślił, że chociaż inwestycja jest finansowana częściowo z środków własnych PKP to duże znaczenie ma dofinansowanie jakie PKP otrzymuje z rządowych programów rozwoju kolei.

- To niezwykła satysfakcja i radość z tego, że Opolszczyzna na kolejnym odcinku modernizuje się. Jako parlamentarzysta, przedstawiciel i poseł Prawa i Sprawiedliwości odczuwam dodatkową satysfakcję, że ten rząd z taką konsekwencją modernizuje naszą ojczyznę we wszystkich dziedzinach także w infrastrukturze – mówił Poseł na Sejm RP Antoni Duda.

Przypominamy, Krajowy Program Kolejowy to ponad 66 miliardów zł na modernizację i remonty tras w Polsce. Zasięgiem obejmuje ponad 220 projektów i 9000 km llinii kolejowych.

Data dodania artykułu: 2018-04-03
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u