SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,POŻEGNANIE LATA W PODKARPACKIEJ STOLICY DZIECI
Podkarpacka stolica dzieci pożegnała lato. Z tej okazji 9 września w Rymanowie Zdroju odbyła się impreza plenerowa, w której wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W programie wydarzenia znalazły się m. in. dziecięca rewia taneczna, pokazy judo, występy grup wokalnych, a także występ przygotowany przez dzieci ze Szkoły Sanatoryjnej. Nie zabrakło takich atrakcji jak pokazy ratownictwa wysokościowego, warsztaty kulinarne i cyrkowe, pokazy sztuk walki czy możliwość odwiedzenia miasteczka policyjnego. Gwiazdą wieczoru była grupa wokalna ZBRUCZ z Tarnopola.

Witając gości przybyłych do rymanowskiego uzdrowiska wojewoda Ewa Leniart podkreśliła, że to właśnie tutaj każdego roku przyjeżdża kilkaset młodych ludzi, by w pięknym, spokojnym otoczeniu nabierać sił i wracać do zdrowia. – Nie można jednak zapomnieć, o tym, że dzieci przebywające w uzdrowisku nie tylko leczą się, ale także uczą, bawią, poznają świat i nawiązują nowe przyjaźnie. Dlatego właśnie tak ważne jest, by czuły się tutaj jak najlepiej, by czuły się tutaj jak w domu. Jak powiedział wielki przyjaciel dzieci Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Nie ma bowiem nic piękniejszego, niż radosny uśmiech dziecka i radość życia odbijająca się na jego twarzy. Dlatego właśnie o te uśmiechu należy się troszczyć każdego dnia – powiedziała wojewoda, która zaznaczyła również, że liczące ponad 140 lat uzdrowisko Rymanów stanowi doskonały przykład tego, jak tradycję, doświadczenie i wypracowaną przez lata rozpoznawalność można umiejętnie połączyć z innowacyjnością. Bogate zasoby dziedzictwa kulturowego, surowców naturalnych, niepowtarzalne warunki klimatyczne oraz infrastruktura sprzyjająca rozwojowi lecznictwa oraz turystyki i rekreacji, stanowią niezwykły potencjał – dodała wojewoda.

Organizatorami „Pożegnani lata w Podkarpackiej Stolicy Dzieci” byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zarząd Spółki Uzdrowisko Rymanów S.A., Gmina Rymanów ów i Dyrekcja Szkoły Sanatoryjnej. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla i Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart.

Data dodania artykułu: 2018-09-11
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u