SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,POWSTAŃCZE MIGAWKI W TORUNIU
Dym, strzały, zabici i ranni w budynku przy ul. Wały Generała Sikorskiego 10 w Toruniu. Na szczeście była to tylko historyczna rekonstrukcja z czasów Powstania Warszawskiego.

Inscenizacja akcji odbicia więźniów z więzienia Gestapo z użyciem pojazdów historycznych i środków pozoracji pola walki poprzedziła rozegranie na starówce tegorocznej edycji gry miejskiej "Mały Powstaniec". Co roku Muzeum Historyczno-Wojskowe w Toruniu zaprasza do udziału w niej młodych torunian, by poprzez udział w ścieżce sprawnościowo-historycznej mogli lepiej poznać historię Powstania Warszawskiego. Uczestnicy, przebrani w stroje z czasów powstania, biorą udział w akcji Małego Sabotażu, uczą się zasad powstańczej łączności, samarytanki, kolportażu ulotek, poznają działalność Szarych Szeregów i tajnej Podchorążówki. Najlepsi otrzymują nagrody.

W tym roku przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Główne uroczystości odbędą sie 1 sierpnia 2016 r. o godz. 17:00 pod pomnikiem "Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej" na placu Rapackiego.

Więcej zdjęć na; www.torun.pl

Data dodania artykułu: 2016-08-02
Autor artykułu: www.torun.pl
stat4u