SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PROJEKT NOWEJ PILSKIEJ KOMENDY JUŻ W REALIZACJI
Projekt nowej Komendy Powiatowej Policji w Pile powstanie już niedługo i jako pierwszy policyjny obiekt w Wielkopolsce zostanie zaprojektowany w innowacyjnej technologii BIM. Umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej podpisał wiceszef wielkopolskich policjantów insp. Konrad Chmielewski.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile to kolejna znacząca inwestycja prowadzona w ramach programu modernizacji Policji w Wielkopolsce. Pierwszym jej etapem jest sporządzenie dokumentacji projektowej nowego obiektu. W związku z tym Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła przetarg nieograniczony i wybrała najkorzystniejszą ofertę, którą, jak się okazało, złożyła gdańska firma Industria Project Sp. z o.o.

17 sierpnia br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa pomiędzy inwestorem i wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej w związku z budową nowej siedziby pilskich policjantów. W imieniu inwestora umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski – nadzorujący program modernizacji Policji w Wielkopolsce, natomiast wykonawcę reprezentował pan Rafał Pankau - Prezes firmy Industria Project.

Projekt pilskiej komendy - pierwszy raz w historii policyjnych inwestycji w Wielkopolsce - powstanie przy użyciu technologii BIM (Building Information Modeling). To innowacyjny sposób sporządzania dokumentacji projektowej, który od początku procesu projektowania zakłada połączenie dwóch najważniejszych czynników: dokładności oraz przejrzystości wykonywanego projektu. Rozwiązanie to zapewnia pełną kontrolę nad projektem, zmniejsza szanse pojawienia się błędów na etapie późniejszego wykonawstwa, a co za tym idzie pozwala znacznie zredukować koszty i przyspieszyć pracę.

Co istotne, poprzez wykorzystanie sieci internetowej, inwestor ma możliwość „podglądania” procesu projektowania oraz szacowania i kontrolowania kosztów inwestycji, która powstanie w Pile przy ulicy Bydgoskiej 115.

Data dodania artykułu: 2018-08-21
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u