SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pamiętamy o Powstańcach Śląskich!
3 maja wojewoda opolski Adrian Czubak wziął udział w uroczystościach 97. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego na Górze Świętej Anny i w Leśnicy. W wydarzeniach wzięli także Senatorowie RP Jerzy Czerwiński i Grzegorz Peczkis, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji patriotycznych i mieszkańcy całego regionu, którzy tego dnia przyjechali oddać hołd Powstańcom.

Pod Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny wojewoda opolski przypomniał, jak ważna jest data 3 maja dla tożsamości państwa polskiego. Mówił o obchodzonej tego samego dnia 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej. Zebrani udali się także pod pomnik Wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II, by złożyć tam kwiaty. Pod monumentem, upamiętniającym wizytę Ojca Świętego z 1983 roku, odśpiewali „Barkę”, a także pomodlili się za jego duszę.

W Leśnicy Adrian Czubak przypomniał słowa Romana Dmowskiego, które znalazły się na symbolicznej lipie zasadzonej przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim:

„Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować.”

Wojewoda opolski przypomniał jak ważne są te słowa dla nas, dzisiaj pracujących dla Polski i Polaków.

Data dodania artykułu: 2018-05-06
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u