SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Piłkarz Jagieloni został Polakiem
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył Tarasowi Romanczukowi akt nadania obywatelstwa polskiego 26-letni pomocnik Jagiellonii Białystok otrzymał je 22 lutego 2018 r. Piłkarz pochodzi z Ukrainy, ale jego przodkowie mają polskie korzenie. Dokumenty o obywatelstwo złożył przed rokiem.

„Witamy Pana jako mieszkańca Białegostoku i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym” – powiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazując Tarasowi Romanczukowi akt nadania obywatelstwa polskiego.

Wojewoda podlaski gratulując piłkarzowi Jagielloni Białystok, wręczył mu Konstytucję RP, polską flagę oraz broszurę zawierającą słowa hymnu Polski.

Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok z polskim obywatelstwem Taras Romanczuk urodził się w Kowlu na Ukrainie. Gra w Polsce od 2012 roku. Najpierw reprezentował Legionovię Legionowo, zaś od czterech lat jest zawodnikiem białostockiej Jagiellonii - obecnie jest jednym z jej podstawowych pomocników.

Wnioskując o polskie obywatelstwo powoływał się na historię swojej rodziny; jego pradziadkowie przed II wojną światową mieszkali w Polsce, w wyniku masowych przesiedleń oraz zmian granic osiedlili się na stałe na Ukrainie. Po zbadaniu dokumentów, jego wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Data dodania artykułu: 2018-03-11
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u