SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pierwszy dzwonek w Przytocznej
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017, która odbyła się w nowym Zespole Szkół w Przytocznej. Podczas uroczystego apelu Wojewoda życzył uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Ks. Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy Świętej o pomyślność uczniów i owocnych prac nauczycieli w nowym roku szkolnym, koncelebrowaną przez zaproszonych księży oraz księży z dekanatu rokitniańskiego. Po Eucharystii zgromadzeni goście oraz uczniowie udali się do Przytocznej, ks. Bp Tadeusz Lityński uroczyście poświęcił nowy obiekt szkolny. Następnie rozpoczęła się oficjalna część inauguracji.

– Drodzy uczniowie, stoimy u progu nowego roku szkolnego, nowych wyzwań i obowiązków. Życzę wam aby był to czas rozwoju, ale i fascynacji towarzyszącej zdobywaniu wiedzy, radości z poznawania otaczającego świata oraz cennej umiejętności jego rozumienia – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Wojewoda skierował również życzenia do dyrekcji, nauczycieli, katechetów, wychowawców i pedagogów wielu wspaniałych efektów pracy oraz zawodowej satysfakcji.

W Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego uczestniczyli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa i Wójt Gminy Przytocznej Bartłomiej Kucharyk.

Zespół Szkół w Przytocznej

Zespół Szkół w Przytocznej przy ul. Polnej 17 powstał z połączenia istniejącej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej. Szkoła posiada 25 sal lekcyjnych, bibliotekę, nową pracownię komputerową. Klasy wyposażone są w tablice interaktywne oraz nowe meble i pomoce dydaktyczne. Kadrę pedagogiczną stanowią 43 nauczycieli, 2 pedagogów, doradca zawodowy oraz logopeda. Do szkoły uczęszcza 395 uczniów.

W skład Zespołu wchodzi:

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II, które powstało w 1999 r. Przez dwa lata funkcjonowało w powołanym Zespole Szkół, w skład wchodziły szkoła podstawowa i gimnazjum. Od 2001 r. była szkołą samodzielną, a od 2005 r. patronem jest Jan Paweł II. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego od 1 września 2001 r. była szkołą przy ulicy św. Jana Bosco 1 z 8 salami lekcyjnymi. 23 listopada 2004 r. nadano szkole imię złotego medalisty olimpijskiego i rekordzisty świata w biegu na 3 km – Janusza Kusocińskiego.

Data dodania artykułu: 2016-09-02
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u