SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pierwszy reaktywowany posterunek Policji w woj. warmińsko-mazurskim
Tam gdzie posterunki zostały odtworzone mieszkańcy czują się bezpiecznie. Policjanci muszą dbać o bezpieczeństwo i temu służy program przywracania posterunków – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński w trakcie otwarcia Posterunku Policji w Wydminach

W poniedziałek (20 listopada br.) wiceminister Jarosław Zieliński wziął udział w otwarciu reaktywowanego Posterunku Policji w Wydminach. To pierwszy odtworzony posterunek Policji w województwie warmińsko-mazurskich od czasu uruchomienia, zainicjowanego przez ministra Mariusza Błaszczaka, programu przywracania jednostek Policji w małych miejscowościach. Posterunki zostały zlikwidowane w czasie rządów koalicji PO-PSL.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie wywiązuje się z obietnic przywracania posterunków Policji. Dzięki temu funkcjonariusze wrócą na ulice i tym samym wzrośnie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Społeczności lokalne chcą, aby w ich miejscu zamieszkania obecność Policji była stała i widoczna. Odtworzony Posterunek Policji w Wydminach został zlikwidowany w 2012. Służbę w Wydminach będzie pełniło 5 policjantów: kierownik posterunku, dwóch dzielnicowych oraz dwóch funkcjonariuszy patrolowo-interwencyjnych.–– Nie może być tak, żeby społeczeństwo nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze swoimi policjantami - podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Od czasu uruchomienia przez ministra Mariusza Błaszczaka programu odtwarzania posterunków Policji już 62 jednostki zostały reaktywowane w całej Polsce.

W trakcie uroczystości wiceszef MSWiA wręczył również odznaczenia „Zasłużony policjant” oraz medale „Za zasługi dla Policji” wyróżnionym funkcjonariuszom. Wiceminister Jarosław Zieliński przekazał również policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse z rąk wiceministra odebrało 17 funkcjonariuszy. – Jesteście wzorem dla innych. Gratuluję Państwu i życzę satysfakcji z pełnienia tak odpowiedzialnej służby – powiedział wiceszef MSWiA.

Data dodania artykułu: 2017-11-21
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u