SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Piotr Kołodziejczyk nowym wicewojewodą
Witam na pokładzie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – powitał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek nowego wicewojewodę podczas dzisiejszego briefingu prasowego.

Piotr Kołodziejczyk, dotychczasowy zastępca burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, został II wicewojewodą śląskim. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Trepkę, który od ubiegłego tygodnia jest posłem. Przedstawiając nowego wicewojewodę, wojewoda Wieczorek podkreślił jego doświadczenie samorządowe i znajomość problematyki rolnictwa. – Województwo śląskie to obszar bardzo zróżnicowany, zarówno kulturowo, jak również pod kątem gałęzi i dziedzin gospodarki. Mamy teraz szansę współpracować z osobą, która ma bardzo szerokie doświadczenie zawodowe i administracyjne. Piotr Kołodziejczyk był przez wiele lat samorządowcem, pełniąc funkcje zarówno w organach wykonawczych, jak i stanowiących, co daje pełną rękojmię pełnienia nadzoru nad samorządami – zaznaczył wojewoda. – Ma bogate doświadczenia w agencjach rolnych , co nie jest bez znaczenia dla wielu mieszkańców naszego województwa – dodał.

Gratulacje nowemu wicewojewodzie złożyli również poseł Mariusz Trepka, wicewojewoda Jan Chrząszcz oraz dyrektor generalny ŚUW Adam Ostalecki.

– Mam nadzieję, że doświadczenia, które zdobyłem przez lata zaowocują tym, że będę potrafił z innego punktu spojrzeć na Śląski Urząd Wojewódzki, choćby w kwestii przydziału środków, bo województwo śląskie to nie tylko duże miasta, ale również te mniejsze gminy, które najbardziej potrzebują wsparcia jeżeli chodzi o infrastrukturę – podkreślił wicewojewoda Kołodziejczyk.

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do złożenia podziękowań byłemu wicewojewodzie Trepce za dotychczasową, owocną współpracę z kierownictwem ŚUW. – Dziękuję ci za tę intensywną i ciężką pracę, za służbę na rzecz mieszkańców naszego województwa – mówił wojewoda Wieczorek. – Ta współpraca była znakomita – ocenił wicewojewoda Chrząszcz i dodał, że wicewojewoda Kołodziejczyk może liczyć na jego pomoc.

Piotr Kołodziejczyk urodził się w 1980 roku w Myszkowie. Ukończył Akademię Rolniczą im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz studia podyplomowe z wiedzy o Unii Europejskiej „Agro-Unia”.

Jest doświadczonym samorządowcem. Przed objęciem urzędu II wicewojewody śląskiego przez dwie kadencje był radnym powiatu myszkowskiego, członkiem komisji rewizyjnej powiatu oraz komisji rozwoju i rolnictwa. Pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Śląskim Oddziale Regionalnym w Myszkowskim Biurze Powiatowym.

W styczniu 2015 roku objął stanowisko zastępcy burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Prywatnie Piotr Kołodziejczyk ma żonę i syna. Posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 120 ha obejmujące uprawę zbóż oraz hodowlę trzody chlewnej.

Data dodania artykułu: 2018-07-28
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u