SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Po wypadku z udziałem uczniów darłowskiej szkoły
Wicewojewoda Marek Subocz oraz wicekurator Robert Stępień spotkali się dziś rano z dyrekcją i radą pedagogiczną Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Uczniowie tej szkoły wczoraj brali udział w wypadku drogowym w m. Słowinko gm. Darłowo.

Wczoraj na miejsce wypadku pojechał Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. W szpitalach, w których hospitalizowano rannych uczniów (Koszalin i Sławno) rozmawiał z lekarzami i lżej rannymi.

- Wszyscy mają zapewnioną dobrą opiekę medyczną – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Służby ratunkowe wywiązały się ze swojego zadania. Do dyspozycji szkoły i uczniów pozostają psychologowie - udzielą wsparcia w razie potrzeby.

W busie, który we wczorajszym wypadku na drodze krajowej nr 37 zderzył się z ciężarówką, podróżowały 23 osoby. 11 osób jest lżej rannych, 6 - ciężko rannych, 2 osoby poniosły śmierć.

- To straszna tragedia, łączymy się w bólu z rodzinami ofiar – mówi wojewoda.

Dziś po południu z dyrekcją Zespołu Szkół Morskich w Darłowie spotkała się minister edukacji Narodowej Anna Zalewska. Minister Zalewska odwiedziła też poszkodowanych w wypadku przebywających w szpitalach w Sławnie i Słupsku. W spotkaniach Pani minister towarzyszył wicewojewoda Marek Subocz.

Data dodania artykułu: 2018-04-19
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u