SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podpisanie umów na inwestycje z unijnym dofinansowaniem
18 lipca br. w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych przy Placu Europejskim w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania umów na dofinansowanie unijnych projektów związanych m.in. z budową drogi ekspresowej S17. W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Umowy o dofinansowanie podpisali Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Jacek Gryga, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz Piotr Durajczyk, p.o. Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie.

-Realizacja inwestycji drogowych w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych jest dla nas okazją do poprawy infrastruktury transportowej w Polsce. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych możemy wybudować więcej dróg i proces ten przyspieszyć – podkreślił Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Drogowa dyrekcja podpisuje dzisiaj 41. i 42. umowę o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Z 10,8 miliarda złotych, które ma do dyspozycji, wykorzystała już prawie 60 procent. Jestem spokojny, że dostępne w programie pieniądze unijne na drogi wykorzystamy w całości i w terminie" – powiedział Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Witold Słowik.

- Dofinansowanie dla budowy drogi ekspresowej S17 Warszawa – Garwolin, odc. w. Zakręt – w. Lubelska wynosi ponad 274 mln zł. To inwestycja ważna dla naszego województwa. Cieszę się, że mogliśmy jako Urząd Wojewódzki dołożyć swoją cegiełkę do jej budowy. Mam na myśli wydane przez Wojewodę Mazowieckiego decyzje ZRID dla praktycznie całego odcinka od Warszawy do granic województwa – zauważył w swoim wystąpieniu Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Na mocy podpisanych umów Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzyma blisko 488 milionów złotych pochodzących z unijnego dofinansowania. Pieniądze te przeznaczone zostaną na budowę obwodnicy Szczecinka oraz drogi ekspresowej S17 Warszawa –Garwolin, odc. W Zakręt – w. Lubelska. Natomiast 17 milionów złotych trafi do Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie na rozbudowę Systemu Informacji Rzecznej na Dolnej Odrze. Pieniądze na wszystkie trzy inwestycje pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Data dodania artykułu: 2018-07-23
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u