SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podziękowania dla uczestników Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy
,, Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które zdolne są przemieniać świat na lepsze". Słowami Patrona NSZZ ,,Solidarność” Błogosławionego Ks Jerzego Popiełuszki składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom XVI Ogólnopolskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy, która w dniu 18 marca br. począwszy od grobu Męczennika przeszła ulicami warszawskiego Żoliborza.

Szczególne słowa głębokiej wdzięczności kieruję do księdza Marcina Brzezińskiego Kustosza Sanktuarium za wsparcie organizacyjne i oprawę liturgiczną, oraz księży Michała Kotowskiego i Sławomira Decowskiego za przygotowanie tekstów rozważań.

Serdeczne podziękowanie składam Orkiestrze Górniczej z Zakładu Górniczego ,, Sobieski” w Jaworznie , której obecność i piękna oprawa muzyczna przyczyniła się uświetnienia uroczystości.

Nie mniej serdeczne słowa podziękowania kieruję do Pana Michała Sakiewicza i Redakcji Gazety Polskiej , za bezinteresowną pomoc i obsługę nagłośnienia. To dzięki Pana obecności i przygotowanego profesjonalnego nagłośnienia uczestnicy Drogi Krzyżowej mogli wsłuchiwać się w czytane teksty rozważań i wspólnie przeżywać tą podniosłą uroczystość.

Wszystkim Pocztom Sztandarowym, lektorom i delegacjom różnych grup zawodowych, które podjęły trud niesienia Krzyża w tym reprezentacji Policji, Wojska, Straży Miejskiej, Szkoły Głównej Pożarnictwa, Organizacjom Zakładowym, Strukturom Regionalnym, Branżowym naszego Związku, Prezydium oraz Komisji Krajowej NSZZ ,,Solidarność” dziękuję za obecność , oraz wsparcie organizacyjne .

Słowa podziękowania za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej kieruję do Policji i Straży Miejskiej. To dzięki Waszej obecności uczestnicy uroczystości na trasie Drogi Krzyżowej czuli się bezpiecznie.

Na ręce Dowódcy Warszawskiego Garnizonu Wojska Polskiego składam podziękowanie za przygotowanie i wydanie gorącego posiłku, który dla zziębniętych pątników był miłym i nieoczekiwanym akcentem na zakończenie uroczystości.

Wszystkim, którzy uczynkiem, dobrym słowem i modlitwą wsparli nas i towarzyszyli idąc za Chrystusem składam z serca płynące Bóg zapłać.

Krzysztof Żmuda
Organizator, z up. NSZZ ,, Solidarność”,
XVI Ogólnopolskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy

Data dodania artykułu: 2016-03-22
Autor artykułu: www.solidarnosc.org.plstat4u