SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pokazy ratownictwa lodowego w Kruszwicy
Ćwiczenia na jeziorze Gopło, pokaz sprzętu medycznego oraz wykłady ekspertów znalazły się w programie wojewódzkiego szkolenia z zakresu ratownictwa lodowego.

Organizatorami szkolenia byli Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wojewódzka Formacja Obrony Cywilnej WOPR.

Wśród zagadnień poruszonych w trakcie teoretycznej części spotkania znalazły się kwestie dotyczące „Uwarunkowań zlodzenia jezior w Polsce”, ”Hipertermii i budowania łańcucha przeżycia u osób wychłodzonych”, „Zasad korzystania z numeru alarmowego 112” oraz „Bezpieczeństwa na obszarach wodnych pokrytych lodem”. Wykłady połączono z pokazem sprzętu medycznego wykorzystywanego w hipotermii.

Z kolei część praktyczna, odbywająca się na jeziorze Gopło na Półwyspie Rzępowskim, obejmowała ćwiczenia z zakresu samoratownictwa, zastosowania kolcy lodowych, zasad wychodzenia z załamanego lodu oraz ratownictwa za pomocą poduszkowca ratowniczego.

Data dodania artykułu: 2018-02-13
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u