SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Policjanci z całego województwa świętowali w Puławach
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uczestniczył w wojewódzkich obchodach święta policji w 99. rocznicę jej powstania. W uroczystościach wzięli udział samorządowcy a także m.in. komendant główny policji Jarosław Szymczyk i komendant wojewódzki policji w Lublinie Robert Szewc.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach, następnie były kontynuowane na Placu Chopina, gdzie miało miejsce m.in. wręczenie sztandaru KPP w Puławach, a także wręczenie policjantom przez wojewodę Medali Srebrnych i Brązowych za Długoletnią Służbę oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

- Przekazuję państwu wyrazy podziękowania za waszą służbę od ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego i serdeczne gratulacje za waszą postawę. Chcę serdecznie podziękować komendantowi Szewcowi, dla którego jest to pierwsze takie święto w tej roli. Jesteśmy nadal najbezpieczniejszym, bądź jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Polsce i regionów UE. Za to wszystkim państwu dziękuję, za to gratuluję i życzę bezpiecznej służby, sukcesów służbowych i zawodowych oraz spełnienia wszelkich waszych oczekiwań w najbliższym czasie – powiedział wojewoda Czarnek.

Uroczystości w Puławach zakończyła uroczysta defilada pododdziałów.

Data dodania artykułu: 2018-07-17
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u