SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Polityka, która dotyczy każdego z nas
Wicepremier Beata Szydło, która kieruje pracami Komitetu Społecznego Rady Ministrów, wzięła udział w konferencji prasowej oraz w spotkaniu z seniorami w placówce zamiejscowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wraz z wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisławem Szwedem, wicewojewodą śląskim Janem Chrząszczem oraz przewodniczącym rady miejskiej Przemysławem Drabkiem. Premier Szydło zapowiedziała zakończenie prac nad projektem ustawy wprowadzającej specjalną emeryturę dla kobiet, który urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci. -

Prace nad projektem trwały kilka miesięcy. Został on już skierowany do konsultacji - mówiła wicepremier. Trwają równocześnie prace nad tzw. premią za szybkie urodzenie drugiego dziecka.

Dzisiaj demografia jest największym naszym problemem i powinna być priorytetem dla każdego rządu, gdyż społeczeństwo się starzeje. Potrzebna jest korelacja i dobra współpraca między rządem a samorządem. Polityka społeczna nie ma barw politycznych. To jest polityka, która dotyczy każdego z nas – przekonywała Beata Szydło.

Spotkanie dotyczyć miało właśnie możliwości działań na szczeblu rządowym i samorządowym w zakresie polityki społecznej: prorodzinnej oraz senioralnej. Jako jeden z przykładów takiej dobrej korelacji wicepremier podała realizację programu „Rodzina 500+” - nazwała go programem przełomowym, który nie tylko pozwolił na poprawę sytuacji materialnej polskich rodzin, ale również zmienił podejście państwa do rodziny i myślenia w Polsce o rodzinie. Jak dodała wicepremier Szydło, priorytetowym wyzwaniem dla rządu są obecnie także sprawy emerytalne.

Data dodania artykułu: 2018-08-28
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u