SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Polonia berlińska dumna z wolnej Polski.
Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, polonijni działacze sportowi zrzeszeni w Polskim Klubie Sportowym FC Polonia zorganizowali 19.05.2018 duży turniej piłkarski.

Odbył się on na jednym z boisk piłkarskich w Berlinie - Reinickendorf. W turnieju wzięli udział juniorzy i seniorzy z klubów polonijnych m. inn. Berlina, Hanoweru, Essen. Byli także piłkarze z Polski m. inn. ze Skwierzyna i Kołbaskowa.

Przy ładnej pogodzie młodzi i starsi cieszyli się z tej możliwości spotkania i wyrażenia radości z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczególnie ważne jest to, że w ten sposób patriotyzm i duma narodowa podtrzymywana jest wśród dzieci i młodzieży. Jest to na obczyźnie sprawa nie do przecenienia.

Podziękowania należą się organizatorom tego turnieju, oprócz działaczom klubu FC Polonia Berlin także min. Ambasadzie Polskiej w Berlinie, Polskiej Misji Katolickiej, Fundacji Polskich Wartości. Warto dodać, że obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę są przez Polonusów berlińskich systematycznie w różnoraki sposób organizowane. Im bliżej 11.listopada tym liczniejsze będą uroczystości.

Polonia w ten sposób w sposób dobitny ukazuje Berlińczykom swoje przywiązanie do swej ojczyzny.

Data dodania artykułu: 2018-05-21
Autor artykułu: Jan Wojewski
stat4u