SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Polska silna dzięki rodzinie
Kilkaset osób wzięło udział w VII Marszu dla Życia i Rodziny, który zorganizowano w Olsztynie. Był to jeden z 62, który 10 czerwca przeszedł przez polskie miasta.

36 marszów już się odbyło. Kolejne będą się odbywały aż do końca czerwca. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w konkatedrze św Jakuba pod przewodnictwem metropolity warmińskiego ks. abp. Józefa Górzyńskiego, który w swojej homilii podkreślił, że rodzina to fundament, na którym opiera się człowiek i należy walczyć, żeby rodzina była dobrze rozumiana. W świecie, gdzie wszyscy wszystko manifestują, nie może zabraknąć manifestacji dobra, tego, co najważniejsze.

Marsz rozpoczął się na Rynku Staromiejskim, gdzie do zgromadzonych przemówił honorowy patron imprezy wojewoda Artur Chojecki, który powiedział : "Przywiodło nas tutaj poczucie wartości życia i rodziny. Chcemy dać świadectwo podstawowej wartości ludzkiego życia, od poczęcia aż do śmierci, oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci. Żaden naród nie przetrwa bez rodziny, w której kształtuje się życie, w której wychowuje się przyszłego obywatela. Nie bez przyczyny tegoroczny marsz odbywa się pod hasłem Polska Rodziną Silna!". Wojewoda przypomniał również, że tegoroczny marsz odbywa się w 100-lecie odzyskania niepodległości.

Ze Starego Miasta uczestnicy przeszli do Parku Centralnego, gdzie na rodziny, a zwłaszcza małe pociechy czekały liczne atrakcje. Na Warmii i Mazurach uroczystości odbyły się także w Ełku, Giżycku, Piszu, Olecku, Węgorzewie, Iławie i Dobrym Mieście.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowano w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji wydarzenia podjęło się ponad 150 miast i miejscowości. Z każdym rokiem ta liczba powiększa się.

Data dodania artykułu: 2018-06-12
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u