SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pomoc dla rodzin dotkniętych ubiegłoroczną nawałnicą
Trzydzieści tysięcy złotych przekaże Fundacja Energa gminom Brusy i Parchowo. Pieniądze trafią do rodzin, które nadal potrzebują wsparcia po ubiegłorocznej nawałnicy. Dziś do poszkodowanych rodzin pojechał Dariusz Drelich, wojewoda pomorski a zarazem inicjator akcji i Leszek Urba, prezes Fundacji Energa. – I to jest właśnie społeczna odpowiedzialność biznesu. Liczę na to, że te pieniądze pozwolą rodzinom wrócić wreszcie do normalnego życia - podkreślił wojewoda podczas wizyty w urzędzie gminy Brusy, gdzie strony podpisały umowę.

Dziękuję wojewodzie za czujność i wskazywanie nam potrzebujących. Fundacja pomaga i chce pomagać nadal – dodał prezes Fundacji Energa .

Po sierpniowym nawalnym deszczu i wichurze, które zabrały życie dwóch harcerek, zniszczyły wiele domów, zmiotły setki hektarów lasów, uszkodziły infrastrukturę - sytuacja powoli wraca do normy. Niektóre rodziny nadal jednak borykają się z problemami. – I właśnie do takich osób, które czasem nie potrafią o pomoc poprosić, powinniśmy kierować wsparcie – mówił Dariusz Drelich w Parchowie . - Bardzo istotna jest naprawa infrastruktury i dróg. Są pieniądze na dotacje do remontów. I gminy z tej możliwości korzystają – dodał .

Przypomnijmy, że po kataklizmie Wojewoda Pomorski we współpracy z gminami zapewnili potrzebującym kontenery mieszkalne. Z rządu dla poszkodowanych popłynęła pomoc finansowa w formie zasiłków, a także dotacji na remonty dróg i innych obiektów komunalnych (564 200 zł w 2017 r. i planowane 43.771 861 zł w 2018 r.- kliknij), a od spółek skarbu państwa także materialna. Do akcji pomocy włączyły się również organizacje pozarządowe i mieszkańcy Pomorskiego.

Data dodania artykułu: 2018-09-27
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u